Tablet 7 cali GoClever Tab A73 - recenzja

Tablet 7 cali GoClever Tab A73 – recenzja

Tablet 7 cali GoClever Tab A73 – recenzja

Tablety są kolejnym krokiem ewolucyjnym z branży IT. Istnieje duża grupa klientów, którzy są zainteresowani tabletami, ale nie są przekonani do tego, że mogą korzystać z wszystkiego, co ta technologia umożliwia. Tablet GoClever Tab A73 jest tanim produktem dla mało wymagających użytkowników.

 

Jak czasem się okazuje, nawet w tablecie tanim, jest ewolucyjny postęp, dzięki któremu tanie tablety 7 cali są jeszcze tańsze, i przynoszące użytkownikom odpowiedni komfort pracy. Jednym z nich jest nowy produkt GOCLEVER TAB A73 – którego cena jest bardzo atrakcyjna.

Tablet 7 cali GoClever Tab A73 – ekran

TFT LCD, o rozdzielczości 800×480 punktów o proporcjach 16:9 o przekątnej 7″, technologia ekranu – pojemnościowa. A73 ma wbudowany czujnik do obracania ekranu. Diody LED zapewniają oświetlenie. Zauważalne jest to, że ekran jest bardzo czuły.

 

Podświetlenie jest wystarczająco silne. Czytelność w światłe słonecznym jest troszkę utrudniona, ale przy odrobinie wysiłku każdy może sobie z tym poradzić. Tablet posiada klawiaturę ekranową, ale można spokojnie podłączyć do niego klawiaturę lub myszkę poprzez USB.

 

Być może największą zaletą tego urządzenia jest komfort pisania. Jeśli obejmiemy tablet obiema rękami, palce mają doskonały dostęp do wszystkich przycisków. W ten sposób, próbowałem pisać dłuższe teksty i zrobiłem to bez żadnego problemu. System operacyjny dla mnie był kolejnym miłym zaskoczeniem. Na Tab A73 został fabrycznie zainstalowany Android 4.0.3.

 

Kamera

Kamera jest dostępna na przednim panelu i jest przede wszystkim przeznaczone do połączeń wideo. Kamera doskonale nadaje się do fotografowania. Opcja ta jest używana tylko w sytuacjach awaryjnych, ponieważ podczas fotografowania ekran nie jest widoczny, z tego powodu, że aparat jest umieszczony z przodu.

 

Tablet 7 cali GoClever Tab A73  – wydajność

Odtwarzanie wideo z witryny YouTube jest naprawdę bardzo płynne, bez cienia opóźnienia. Bardzo interesująca jest możliwość podłączenia tabletu do zewnętrznego ekranu (telewizor, projektor, monitor, itp.), przy użyciu mini HDMI FullHD 1080p. Można łatwo przesyłać dane z tabletu na dysk flash USB i odwrotnie. Jeśli szukasz czegoś większego niż 7 cali Polecam Ci dwa bardzo podobne tablety Goclever Tab A93 i z lepszą rozdzielczością – GoClever Tab A103.